Približne  380  textov najznámejších  slovenských ľudových piesní, prevažne z regiónov stredného Slovenska venujeme všetkým, ktorým slovenská pesnička prirástla k srdcu.

 

 

Nebráň sa tomu, čo sa deje.

A celý vyjdi v ústrety.

Mne dobré je aj to, čo zlé je,

len prázdne nie,

to uletí.

 

Milovníci ľudových piesní.

    Všetci si jasne uvedomujeme, že vplyvom globalizácie dnešnej spoločnosti, zabúdame na našu históriu, na naše národné umenie prostého ľudu, jeho jedinečnú tvorivosť v rôznych oblastiach kultúry a  najmä na  piesne s  krásnou melódiou a zaujímavým textom, plný rôznych neočakávaných slovných zvratov a neočakávaných rýmov, ktoré sú bez pochyby  svetovým unikátom.  A že pretrvávajú v našich srdciach celé desaťročia,  mali by sme byť na to i patrične hrdí.

     Milí priatelia, veľmi jasne vidíme technický pokrok  dnešnej, doslova revolučnej doby  a tiež si uvedomujeme, že technika síce prekonala všetky vzdialenosti, ale nevytvorila žiadnu blízkosť medzi ľuďmi. Určité zbližovanie ľudí je možné práve pomocou našej Slovenskej ľudovej pesničky.

 

Katka Birková z TV relácie Kapura, povedala:

      “V roku 2011 taliansky vedci informovali, že podľa ich meraní sa elementárna časť neutrónu môže pohybovať rýchlejšie ako svetlo. Až sa to potvrdí, bude to krok k novej neznámej fyzike.

      Naďalej však pohyb nebeských telies budeme merať podľa Newtona a neznamená to koniec Einsteinovej teórii relativity. Vznik nového, nemusí znamenať zánik starého. Mali by sme si to často pripomínať a nezabúdať na pestrý repertoár nášho folklóru.“

   Vitajte  priatelia pri ľudových pesničkách.

 

                                                                   Spevácka skupina  “Senior” Dolná Ždaňa

                                                                   Dolná Ždaňa ,  máj 2017

 

Pre zobrazenie piesní vo formáte PDF kliknite na odkaz nižšie: