Dňa 12.6.2017 sme privítali v našej materskej škole lesných pedagógov pani Ing.Katarínu Dávidovú, Ing.Miroslava Garaja, Bc. Dominiku Štefankovú, ktorí medzi nás prišli zo Žarnovice a Žiaru nad Hronom s pripravenými aktivitami. Oboznámili nás s poľovníctvom, mali sme možnosť zmyslami vnímať prírodu – videli sme, dotkli sme sa a počúvali sme.
Zaujali nás kože zvierat (napr. z muflóna, srny, diviaka), obdivovali sme trofeje vysokej zvery, z vábničiek sme počúvali zvuky zvierat, skladali sme puzzle  zvieracích rodiniek, stromov a plodov. V jazierku sa nám podarilo udicou nachytať množstvo rybičiek, nakŕmili sme hladného macka. Zahrali sme sa pohybovú hru na líšku a myšky. Darilo sa nám pri zvukovom pexese a na záver hrou na kukučky sme vkladali vajíčka do hniezda. Všetky aktivitky boli veľmi poučné, dozvedeli sme sa množstvo zaujímavých informácií o živote v lese.
Títo milí ľudia si okrem aktivít pripravili pre nás aj darčeky, ktorými nás milo prekvapili, darovali nám šiltovky, tričká, obrázky, záložky do kníh a cukríky. Ďakujeme.
Za sprostredkovanie akcie patrí veľká vďaka Ing. Martinovi Kickovi (Boriskovmu ockovi) a Ing. Slavomírovi Kickovi, riaditeľovi závodu v Žarnovici.

Fotografie nájdete vo FOTOGALÉRII