Starostovia a predsedovia obce od minulosti až po súčasnosť

Mnohí už nežijú, na niektorých si občania už vôbec  ani nepamätajú, ale pri čítaní obecnej kroniky ožívajú pred nami ľudia, ktorým ležalo na srdci duchovné pozdvihnutie rodnej dediny, jej výstavby a pekného vzhľadu. Jednoducho povedané, aby domov bol miestom, kde sa človek raduje, spieva, ale prežíva i sklamania, chvíle smútku, tak ako to život prináša.

Mená prvých starostov nie sú presne zachytené.

Uvádzajú sa len približné roky.

Podobne nie je presná evidencia   funkčného obdobia niektorých tajomníkov MNV. Z uvedeného dôvodu sa ospravedlňujeme za neúplné údaje.

Koniec 19. Storočia – asi rok 1899 Starosta  :  Michal ADAMEC

Rok 1917 : starosta Martin MATUŠKA

Rok 1933 -1938 : starosta Štefan BÚCI

Od 6.9.1938 – 2.6.1939 : starosta Imrich KRČMÁRIK

Od 1.2.1938 – dočasne, od 3.6.1939 – 1940 : starosta Ondrej BÚCI

Od 25.1.1940 : starosta Imrich PRôČKA

Dňa 10.11.1941 bolo rozpustené obecné zastupiteľstvo. Moc prevzal vládny komisár so 4 členným poradným zborom. Vládny komisár  : Imrich PRôČKA,  Členovia  zboru : JozeBúci /Gregoreje/,Štefan Búci /Jozefeje/, Michal Búci /Hrabaník/, Jozef Rafaelis

Rok 1944 – vznik prvého Národného výboru

Predseda : Štefan ZIGO, tajomník Šimon JANČOK

Rok 1948 : Vznik Miestneho národného výboru

Predseda :  Štefan ZIGO do marca 1950,  tajomník : notár Štubňa z Hliníka nad Hronom

Rok 1952 : predseda Jozef ADAMEC, tajomník Ľudovít BÚCI

Rok 1953 : predseda Ondrej FÁBRY, tajomník : Ľudovít BÚCI

Rok 1954 : predseda Štefan DUBINA, tajomník Ľudovít BÚCI

Rok 1957 :  predseda Jozef JÁNOŠ, tajomník : Emília JANČOKOVÁ

Rok 1960 : predseda Michal MOŠKA, tajomník Jozef j JÁNOŠ

Rok 1962 : predseda Michal BÚCI, tajomník Ondrej BÚCI

Rok 1964 : predseda Ondrej BALKO, tajomník Milan MOŠKA,  neskôr Ľudovít  JANČOK

Rok 1971 : predseda Jozef ĎURČA, tajomník Ľudovít JANČOK

Rok 1976 : predseda  RSDr. Tibor MOŠKA, tajomník Ľudovít JANČOK

Rok 1983 : predseda Július  DUBINA,  tajomník RSDr. Tibor MOŠKA  do 31.8.1985,

tajomníčka Filoména BÚCIOVÁ do 30.11.1990

V obci od 1.12.1990 je zriadený  : OBECNÝ ÚRAD s obecnou radou a obecným zastupiteľstvom

Rok 1990 :  starosta  Stanislav TUŽINSKÝ do decembra 1992

Od 1.1.1993 :  zastupujúci starosta Ing. Juraj BIROŠ

Od 31.5.1993 :  starosta Ondrej BÚCI, zástupca starostu Tibor Moška do 19.5.1994

Júl – august 1994 zástupca Ing. Milan FÁBRY

September – Oktober – zástupca Mgr. Jana MOŠKOVÁ

November 1994 – 1997 zástupca starostu  : Anna PRôČKOVÁ

Rok 1998 – 31.5.2007 : starostka Emília BÚCIOVÁ, zástupca starostky Anna BÚCIOVÁ, Ing. Juraj BIROŠ

Od 1.7. 2007 : starostka Andrea MURGAŠOVÁ,

2007 – 2010 : Zástupca starostky : Mgr. Kristína SÝKOROVÁ

2011 – 19.9.2011  zástupca Ing. Slavomíra KOŽIAROVÁ

Oktober 2011 –  zástupca  Bc. Ľubomír Baniari